• Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

52 seconds ago
admin

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se janë populli më i vjetër…

  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh tetjen e tij për Lëvizjen…

3 mins ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për shkarkimin e Bordit…

5 mins ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer ka folur për të ardhmen…

6 mins ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Një ndër vajzat…

2 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar edhe bodrumin ku mban dhuratat…

2 hours ago
  • Aktualitete

Ark.ivat italiane japin informatën e jash.tëzakonshme, nga harta e vitit 1455: Ballkani quhej Skandërbeg

Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të jetë vetëm në rastin e…

2 hours ago
  • Aktualitete

Edi Rama: Shqipëria do të çojë satelitë në orbitë, do jemi vendi i parë në rajon që bën këtë gjë / Si e komentoni këtë gjë?

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot në Kuvend se brenda vitit të ardhshëm qeveria do të dërgojë në hapësirë 2 satelitë…

2 hours ago
  • Aktualitete

Françesko Krispi, kryeministri i parë arbëresh i Italisë: Jam shqiptar me gj.ak dhe zemër

Më 4 tetor 1818, në Ribera, Sicili, Itali, lindi Françesko Krispi, kryeministri parë i Italisë me origjinë arbëreshe. Konsiderohet si…

2 hours ago
  • Aktualitete

Deklarata e “famshme” dhe qesharake e Berishës: Ekonomikisht jemi të dytët pas Gjermanisë si vend

Ekonomia e Gjermanisë ka qenë vazhdimisht si pikë reference për shtetet e BE-së për nga eficenca. Madje edhe qeveria shqiptare…

2 hours ago