Categories: Aktualitete

100 ditët e Albinit, sukses apo dë’shtim?

Tanimë po mbushën 100 ditët e para të qeverisjes Kurti, në të cilat mund të hedhim dritë për të kuptuar rrugën në të cilën është orientuar të marrë drejtim. Natyrisht, se për këto 100 ditë kanë ndodhur vendime të ndryshme, përkundër që pritjet kanë qenë të mëdha, megjithatë ka pasur gjëra pozitive, por edhe jo aq shumë të prekshme.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Realisht, për këto 100 ditë qeveria Kurti ka nisur të ndërmarrë disa nisma, e të cilat tek më vonë mund të japin frytet e tyre, siç është dokumenti për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme, heqjen e homologimit, shkarkimin e AKP-së, nismën për shkarkimin e bordit në RTK-së, etj e të cilat kanë qenë elemente mjaft të forta në zinxhirin e kapjes së shtetit.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

1 hour ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago