Categories: Aktualitete

A do ta votonit Kadri Veselin po të kandidonte për Kryeministër nëse lirohet nga gjykata speciale?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Vesli, i është konfirmuar a ktakuza i është konfirmuar ak.takuza nga Zyra e Prokurorit të Dhomave të Specializuara.

Advertisement

Kadri Veseli në l uftë ishte njohur me nofkën “Luli” e pas l uftës qëndroi nën hijen e të qenit Shef i Shërbimit Informativ të Kosovës.

Ndonëse njerëzit mund të kishin dëgjuar për të, të paktë ishin ata që e njihnin deri në ditën kur në mënyrë publike kumtoi mbylljen e SHIK-ut, katër muaj pas pavarësimit të Kosovës.

Por nëse mbahen nesër zgjedhjet edhe ktheheshin gjithë nga haga a do ta kishit votuar ju Kadri Veselin cfarë mendimi keni.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

9 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

15 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

15 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

15 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

15 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

15 hours ago