Categories: Aktualitete

A Po Frikesohet Edi Rama Nga Prezenca E Kurtit Ne Shqiperi

Zgjedhjet në Shqipëri do të mbahen më 25 prill dhe natyrisht fu.shtatat nga partitë politike nuk po kanë të ndalur.Secila parti në një mënyrë apo tjetër po mundohen të bin.din elektoratin e tyre për të i vënë votën.Kësaj radhe kandidatë për deputetë për Kuvendin e Shqi.përisë janë tre emra nga Lëvizja Vetëvendosje.Kandidimi i tyre ka bërë që përkrahja e Kurtit të mos mungoj, mirëpo e nje.jta po kritikohet me pretekstin që Kurti po ndërhynë në punët e brendshme në Shqipëri.Në lidhje me këto kritika ka folur profesori uni.versitar, Enver Bytyçi, i cili u shpreh që qytetarët e Kosovës mirëpo edhe Kurti ka të drejtë të jap mbështetjen e tij për kandidatët në ShqipëriHvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive.

Advertisement

Gjithashtu profesori shton se është kundër që të for.mohen degë të partive të Shqipërisë në Kosovë dhe anasjelltas mirëpo që kandidatët që po përkrahë Kurti janë tre kan.didatë të pavarur, thjesht bëjnë pjesë në një organizatë me statusin e OJQ-ve me emrin Lëvizja Vetëvendosje, me të njëjtin emër si partia e zotit Kurti.“Sa herë që Shqipëria ka zgjedhje, sidomos zgjedhje par.lamentare, Kosova dhe qytetarët e saj kanë të drejtën e zotit që shpirtërisht të bëhen pjesë e tyre, të shfaqin mendimet e tyre dhe madje edhe të mbajnë anë, pavarësisht se ata nuk janë ose nuk mund të jenë anëtarë të një.rës ose tjetrës parti politike. E njëjta gjë ndodh e duhet të ndodh edhe në Shqipëri.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago