Categories: Aktualitete

Abdullahu: Albin Kurti është tucani më i madh politik

Anëtari i PDK’së, Faton Abdullahu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është tucani më i madh politik që nga pasl ufta.

Advertisement

“Kryeministri Kurti është tucani më i madh politik i pasl uftës. Qasja e tij, por edhe ajo çfarë bëri në Shqipëri”, është shprehur Abdulllahu.

Madje Abdullahu nuk h ezitoi ta krahasojë Kurtin me një ndër revolucionarët e Revolucionit Kubanes.

“Kurti është goxha njëfarë Che Guevare pan-shqiptar”, ka thënë Abdulalhu.

Tutje, ai përmendi edhe raportet e Kurtit dhe Ramës. Sipas tij, Kosova dhe Shqipëria kurrë më larg njëra-tjetres nuk kanë qenë.

Advertisement

“Kurrë Kosova dhe Shqipëria kurrë më larg nuk kanë qenë. E rëndësishme për të është që një pjesë e qytetarëve të thonë “hallall se po mendon për Shqipëri”, shtoi Abdullahu.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago