Categories: Aktualitete

Abelard Tahiri me nje “goditje” te rende per Albin Kurtin / Albini e ka turperu Kosoven me kete marreveshje

Advertisement

Abelard Tahiri me nje “goditje” te rende per Albin Kurtin / Albini e ka turperu Kosoven me kete marreveshje Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Abelard Tahiri, ka tre,gua,r në emisionin Pressing në T7 se pse grupi kuv,end,ar e tij është pë,rpl,as,ur me atë të VV-së.Ai thotë se beson që Qeveria ka arritur një marrëveshje të d,ëm,hme me Serbinë për sa i përket ta,rgave.Deputetët e PDK-së ishin më të zë,sh,mit kun,d,ër kësaj marrëveshje dhe e treguan këtë në Kuvend. Tahiri thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka tu,rpë,ru,ar vendin me këtë marrëveshje.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

“Ne besojmë që është marrëveshje e dë,ms,hme për Kosovën. Është hera e parë që pra,noj,më si Republikë e Kosovës që pra,no,më targa të Serbisë për Kosovën. Ishte e dh,i,mb,sh,me që Po,l,ic,ia e Kosovës u bl,lok,ua nga ba,nd,at. Qeveria mund të thotë se është vetëm për 6 muaj. Por prapë është le,ga,le. Dje e aku,zu,am Qeverinë se ka arritur një marrëveshje të dë,msh,me për vendin. Ne e kemi përkrahur. Dje votuam dy marrëveshje ndërkombëtare. Për ujërat me qeverinë Austriake dhe të dy,tën.Pa opozitën nuk do të kalonte. Por ne i votuam se ishin të drejta. Por kjo marrëveshje është e dë,ms,hme për vendin tonë. Kemi këtë bi,nd,je dhe andaj kemi këtë qëndrim. Kurti e ka tur,për,uar Kosovën me këtë marrëveshje”, tha ai.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago