Categories: Aktualitete

Adem Salihaj: Hashim Thaçi është tradh.tar

Ish deputeti i LDK-së, Adem Salihaj, ka thënë se, ka shumë vite që në familjen Jashari nuk hyn më këmba e Hashim Thaçit.

Advertisement

“Ne të gjithë e dimë se Hashim Thaçi e përdori sakri.ficën e familjes Jashari për ta rritur votën e tij dhe të PDK-së dhe njëkohësisht për ta su.lmuar LDK-në dhe presid.entin Rugova. Në emër të sakrif.icës së familjes Jashari dhe g.jak.ut të derdhur, u shpallën tr.adht.arë dhe u vr.anë shumë vepr.imtarë të devo.tshëm të LDK-së, të cilët ishin pa.tri.otë dhe dhanë kon.tribut të çmueshëm për lirinë dhe pava.rës.inë e Kosovës”, ka thënë Salihaj.

Sipas tij, ka disa vite që po shihet se LDK-ja, pre.sidenti Rugova dhe gjithë ata vepri.mtarë të saj nuk qenë tr.ad.htarë, por pat.riotë të vërtetë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

7 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

7 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

7 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

7 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

9 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

9 hours ago