Categories: Aktualitete

Agim Bahtiri: I gatshëm të vd.es për Mitrovicën

Agim Bahtiri është kand.idati nga Lëv.izja Vetëv.endosje për kry.etar të kom.unës së Mitrovicës i cili po kërkon mand.atin e tretë të qev.erisjes nga qytetarët e kësaj ko.mune.

Advertisement

I ftuar në emisionin “Context” në ATV, ai ka shpalosur disa nga arsyet pse po e kërkon besimin e qytetarëve për të tretën herë me radhë duke shtuar se mitrovicasit po kërkojnë një kandidat guximtar e vizionar.

“Qytetarët kërkojnë që të ketë zot shtëpie në Mitrovicë, që të jetë njeri i pastër me dinjitet njeri i qëndrueshëm, guximtarë dhe vendimmarrës. Vendimmarrës në tavolinë për secilin që dëshiron të ulet në tavolinë, qoftë ndërkombëtarë, qoftë vendor. Vizion.ar për t’i çuar pro.ceset përpara dhe për zhvillimin ekonomik që duhet të ecë në Mitrovicë.”- tha Bahtiri.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago