Categories: Aktualitete

Agim Hushi: Turp i madh që jam shqiptarë, që i takoj këtij kombi të keq dhe një Atdhe i dështuar

Agim Hushi, një nga tenorët më me emër në Shqipëri, i ka dhënë lamtumirën përfundimtare vendit tonë për të jetuar në Austrli. Përmes një mesazhi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, tenori i mirënjohur me origjinë nga Kavaja, ka aku/zuar rëndë drejtuesit e Shqipërisë.

Advertisement

Tenori me famë botërore Agim Hushi duket se është larguar përfundimisht nga Shqipëria. Në fakt ai e ka zhvilluar karrieren e tij jashtë për shumë vite, por ishte kthyer muajt e fundit. Kaq i ka mjaftuar atij për të ndjerë dështimin dhe përbuzjen nga shteti dhe institucionet e kulturës. Përmes një shkrimi të ashpër në facebook ai thotë se vendi është marrë peng nga maskarenj dhe hajdutë.

Statusi i plotë i Agim Hushit në facebook–Se fundmi rikthimi ne qytetin tim, atje ku filloi karriera ime; ne Sydney Opera! Ndihem kaq i lumtur dhe krenar per kete rikthim dinjitoz si qytetar australian! Pas nje viti qesharak me se fundmi erdha dhe une tek termat serioze te realitetit te nje atdheu te des.htuar, qe eshte kapur per fyti dhe po jep shpirt ne duart e nje kaste kri.min.ele, ku vlere kan vetem haj.dutet, mas.karenjt, injo.rantet, baballaret tane te kombit me hu.ndet zbardhur nga ko.kai.na!

Me bete te me vije tu.rp nga vetja qe jam bashkekombasi juaj! Me dhemb qe ai popull i mire ka marre pothuaj lehtesine e nje kopeje delesh per tu cuar buze gremines dhe kujtesa historike i eshte kthyer ne nje histeri politike te skajshme dhe pa asgje qe te kujton qytetrimin te cilit i perkasim!Duke lene pas sukseset e medha te nje sheshi qesharak me maje dhe ujra qe rrjedhin si perrenj psiqike te se.mure dhe tregun e ri po ju prezantoj pamje te botes se lire ku emrin e kryetarit te bashkise se nje qyteti 5 milionesh se din askush dhe ku kryetari i shtetit mbane pergjegjesi edhe per menyne e pensionisteve! Te nje shteti qe po pergatitet te dergoje se shpejti 4 banoret e pare te perjetshem tokesore ne Mars! Lamtumire Shqiperi!! Faleminderit Australia ime!!!

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago