Categories: Aktualitete

Agim Hushi: Turpërohem që jam shqiptarë, që i takoj këtij kombi të keq dhe një Atdhe i dësh.tuar! Si e komentoni?!

Agim Hushi, një nga tenorët më me emër në Shqipëri, i ka dhënë lamtumirën përfundimtare vendit tonë për të jetuar në Australi. Përmes një mesazhi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, tenori i mirënjohur me origjinë nga Kavaja, ka aku/zuar rëndë drejtuesit e Shqipërisë.

Advertisement

Tenori me famë botërore Agim Hushi duket se është larguar përfundimisht nga Shqipëria. Në fakt ai e ka zhvilluar karrieren e tij jashtë për shumë vite, por ishte kthyer muajt e fundit. Kaq i ka mjaftuar atij për të ndjerë dësht.imin dhe përb.uzjen nga shteti dhe institucionet e kulturës. Përmes një shkrimi të ash.për në facebook ai thotë se vendi është marrë peng nga mask.arenj dhe haj.dutë.

Statusi i plotë i Agim Hushit në facebook

Se fundmi rikthimi ne qytetin tim, atje ku filloi karriera ime; ne Sydney Opera! Ndihem kaq i lumtur dhe krenar per kete rikthim dinjitoz si qytetar australian! Pas nje viti qesharak me se fundmi erdha dhe une tek termat serioze te realitetit te nje atdheu te des.htuar, qe eshte kapur per fyti dhe po jep shpirt ne duart e nje kaste kri.min.ele, ku vlere kan vetem haj.dutet, mas.karenjt, injo.rantet, baballaret tane te kombit me hu.ndet zbardhur nga ko.kai.na!

Me bete te me vije tu.rp nga vetja qe jam bashkekombasi juaj! Me dhemb qe ai popull i mire ka marre pothuaj lehtesine e nje kopeje delesh per tu cuar buze gre.mines dhe kujtesa historike eshte kthyer ne nje histeri politike te skajshme dhe pa asgje qe te kujton qytetrimin te cilit i perkasim!

Advertisement

Duke lene pas sukseset e medha te nje sheshi qesharak me maje dhe ujra qe rrjedhin si perrenj psiq,ike te se.mure dhe tregun e ri po ju prezantoj pamje te botes se lire ku emrin e kry,etarit te bashkise se nje qyteti 5 milionesh se din askush dhe ku kryetari i shtetit mbane pergjegjesi edhe per menyne e pensionisteve! Te nje shteti qe po pergatitet te dergoje se shpejti 4 banoret e pare te perjetshem tokesore ne Mars! Lamtumire Shqiperi!! Faleminderit Australia ime!!!

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

14 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

14 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

14 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

14 hours ago