Categories: Aktualitete

Albin Kurti i çon të fala Vulinit, Unë jam budalla por ti…

Kry.eministri i Kosovës, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur min.istrit të brendshëm të Serbisë, Aleksandar Vulin, i cili tha se ‘për ta nde.zur luftën duhet vetëm një budalla (aluduar Kurtin), ai ndodhet në Prishtinë’.

Advertisement

Kurti tha se ai ka qenë zëdh.ënës i part.isë së gruas së Millosheviqit. Ai madje tha se Vulin i përket atyre zyr.tar.ëve që Millosheviqin e konsideronte si jo të mjaftueshëm rad.ikal.

“Së pari flut.uraket serbe duket që janë përgjigje edhe ndaj de.klaratës së Escobar që tha se nuk bën të militarizohet situata dhe ata filluan që të përdorin av.ionë ush.tarakë. Pra këtu thua se nuk e kanë veq me neve, ndërkaq së dyti, Vulin mjafton të thuhet për të se ka qenë zëdhë.nës i part.isë së gruas së MIllosheviqit që aso kohe është quajtur Jul dhe i përkiste atyre zyrt.arëve serbë që e konsideronte që Millosheviqi nuk është mjaftueshëm rad.ikal. Pra besoj që kjo e shpjegon plotësisht se për kë bëhet fjalë dhe cka thoë kur thotë atë që ju e parafrazuat”, tha Kurti në kon.ferencën e mbajtur për media.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

2 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

2 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago