Categories: Aktualitete

Albin Kurti i mllefosur/ Kjo Qe Beri Donika Gervalla Nuk Ka Ndodhur Kurr Ne Historine E Kosoves

Anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi e ka vlerësuar si ska.nd.al të radhës diplomatik faktin që ministrjva e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla nuk e ka shkruar ndonjë postim në llogaritë e saj në rrjetet sociale për t’ia uruar Shteteve të Bashkuara të Amerikës përvjetorin e shpalljes së pavarësisë.Betim Gjoshi ka thënë se diçka e tillë ndodhi për herë të parë në historinë e Kosovës.“Ndodhi për herë të parë në historinë e Republikës së Kosovëe dhe i kalon kufi.jtë e skan.dal.it diplomatik. Ministrjva e Jashtme e Republikës së Kosovës, Donika Schwarz, në Qevervinë që drejtohet nga Kryeminivstri Albin Kurti, nuk ia ka uruar Shteteve të Bashkuara të Amerikës 《Ditën e Pavarësisë, 4 korrikun”, ka shkruar Gjoshi. Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Gërvalla e ka bërë “ret.weet” urimin e MPJ-së për SHBA-në në Twitter, por Gjoshi thotë se nuk mjafton kjo.“Donika Schwarz nuk ka bërë asnjë urim të drejtpërdrejtë për aleatin strategjik, por është mjaftuar vetëm me një rishpërndarje të postimit në Twitter të MFA Kosovo, asaj faqes që bënte postime skan.dal.oze. Edhe kur flet, por edhe kur hesht, kjo ministre është skan.dalo.ze. Qëndrimi i saj në Qeveri po dë.mt.on seriozisht Republikën e Kosovës”, ka shkruar Gjoshi në Facebook. Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

11 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

12 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

15 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

16 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

18 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

20 mins ago