Categories: Aktualitete

Albin Kurti sot para të gjithëve shpalosi sekretin më të madh Kosovar qe nga viti 1999

Kurti në Kuvend: Arestimi i Gjuriqit, treni serbo-rus dhe shëtitja në Ujman ishin të ko ordinuara.Kryeministri Albin Kurti në seancën e Kuvendit ka rap,ortuar para deputetëve për strategjinë e qeverisë së tij në dialogun me Serbinë në prag të takimit me Aleksander Vuçiqin në Bruksel. Sht yp rekIamen e p0shtme dhe ndiq pamjet

Advertisement

Kur,ti ka kritikuar qeveritë e kaluara në raport me qasjen që kanë pasur në dialog, duke thënë se janë bërë ίncίdente në terren të kontrolluara mes palëve negocίuese siç ishte arestimi mbase i orkestruar i Gjuriqit e të ngjashme. Sht yp rekIamen e p0shtme dhe ndiq pamjet

“Ngecjet në implement im dhe përshtypja për ritmin shumë të ngadaltë dhe sfidues të normalizimit të raporteve kishin krijuar një terren të frytshëm për de gjenerίm të rezίkshëm të agjendave paralele dhe të koordinuara të palëve negociuese.Përmes ίncίdente ve në terren të kontrolluara, të koordinuara dhe me faza siç ishin fushata kundër pjesëtarëve të FSK-së nga kom uniteti serb, eIίminίmin e Oliver Ivanoviqit, arestίmi mbase i orkestruar i Gjuriqit i cili u li rua pa asnjë gjobë në fund, tre ni i famshëm serbo-rus, shëtitjet në Ujman dhe të ngjashme

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago