Categories: Aktualitete

Ambasadori Palestinez: Palestina do ta ndihmojë Sërbin për ‘Zhd.ukjen’ e shqipëtarëve

Amb.asadori palestinez në Serbi, Mohamed Nabhan ka thënë se një takim i mini.strave të Jashtëm Arabë u mbajt të hënën në Kajro, ku një nga temat ishte edhe njohja reci.proke ndërmjet Izraelit dhe Kosovës si dhe vendimi i Prishtinës për të hapur ambas.adë në Jerusalem.

Advertisement

Nabhan ka thënë se ky ak.t i Kosovës është shke.lje, ndërsa shtoi se vendet isl.amike do të marr.in ma.sa ndaj Kosovës.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

47 mins ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

50 mins ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

54 mins ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

55 mins ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

57 mins ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

59 mins ago