Categories: Aktualitete

ARBEN VITIA: A ka me u leju ME VOTU pa certifikate te vak.sinimit ose test ne.gativ ?!

Kantautori i njohur, Don Arbas, është mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale.

Advertisement

Jo pak herë ai shpreh qëndrimin e tij lidhur me ndonjë çështje të caktuar qoftë sa i përket industrisë së muzikës apo ngjarjeve aktuale pol.itike.

Së fundmi, prod.ucenti i njohur i shumë këngëve të estradës, ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një pyetje publike, së cilën ia ka drejtuar Mini.strit të Shëndetësisë.

Kjo pasi ky i fundit njoftoi sot (e mërkurë) në një konfe.rencë për shtyp masat e reja an.ti-ko.rone , ku pas 27 shtatorit njerëzit e pa vaks.inuar nuk do të lejohet të qëndrojnë në ambientet e brendshme, në të kundërt ata duhet të ofrojnë një test negativ brenda 24 orëve.

Dhe mu për këtë shqetësim, Don Arbas ka shkruar një pyetje publike ndaj Min.istrit, duke shkruar se a do të vlejë e njëjta për zgjedhjet lokale 2021, që do të mbahen më 17 tetor.

Advertisement

“Arben Vitia: A ka me u leju me votu pa certif.ikatë të vak.sinimit ose test ne.gativ?”, ka qenë pyetja e parashtruar nga producenti, emri i vërtetë i të cilit është Artan Bajrami.

Një pyetje e tillë mesa duket vjen pasi kjo masë e re po shihet nga disa si “pre.sion” për të marrë sa më parë vak.sinën anti-ko.rone.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

8 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

8 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

8 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

8 hours ago