Categories: Aktualitete

Arben Vitia Jep Lajmin E Madh Per Te Gjith Qytetaret E Kosoves

Advertisement

Arben Vitia, duke folur për vak.si.ni.min m.as,iv, ka thënë se synimi është që brenda një muaji të realizohen deri në 500 mijë vaksinime.Sipas ministrit po kryhen deri në 8,000 vaksinime në ditë pas asnjë pro.bl.em.“Nga 15 qershori, kur ka filluar të zbatohet ky plan, e kemi parë që pa asnjë pr.obl.em, nga 2,500 deri në 3,000 që janë bërë më herët brenda dite, kemi arritur t’i vak.sin.oj.më deri në 8,000 qytetarë brenda ditës”, tha Arben Vitia, për RTV21. Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Ai paralajmëroi se javën e ardhshme do të arrijnë sasia e vak.si.na,ve të para të blera nga Qeveria.“Në javën e ardhshme pritet të vijë kon.ti.ngjen.ti i parë i va.ks.in.ave Pf.iz.er, nga kontrata që kemi nënshkruar që të vijë në Republikën e Kosovës. Dhe i gjithë plani i vak.si.nim.it do të bëhet në bazë të vak.si.nav.e që tani i kemi në st.ok”, tha ministri Arben Vitia. Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

14 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

14 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

14 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

14 hours ago