Categories: Aktualitete

Arjan Çani: Shqiptarët janë barinj dhe analfabetë …

Moderatori Arjan Çani ka shpë rthyer në sh arje dhe o fendime ndaj shqiptarëve. I ftuar në emisionin ‘Të paekspozuarit’, gazetari Arian Çani u pyet se a do të d ëmtojë Ramën, h umbja e gj.yqit me Becchettin në zgjedhje, por në vend që të jepte mendimin e tij në lidhje me këtë çështje, ai ka ofend uar shqiptarë duke i etiketuar me epitete nga më bαjatet.

Advertisement

“Unë nga natyra nuk jam optimist. Më pëlqen të jem f αtalist. Them se Rama bën mirë që i bën këto. Pak po bën. Nuk dua të jem cinik. Kur shoh këto që ai bën them me vete, përse jo? Ai ka kuptuar që në këtë vend mund të bësh çfarë të duash dhe nuk reagon njeri.

Shumica janë ca kokë-tulër, njerëz kokë, dhe ai i shkel me këmbë. Një popull që nuk ngrihet, me sa duket i ka punët mirë, dr0gë, inf0rmalitet… Ku jemi ne në Suedi, Norvegji.

Ne jemi një vend, që deri para pak vitesh kemi qenë barinj dhe an.al.fabetë. Ai pak po bën, unë do të kisha bërë më shumë.”, u shpreh Çani.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në…

6 hours ago
  • Aktualitete

Nga SHBA vjen lajmi qe po dridh Ballkanin – Greqia drejt njohjes së Kosovës?!

Kosova temē nē takimin e Dendias me Blinkenin: A po lēviz Greqia drejt njohjes? Shtetet…

6 hours ago
  • Aktualitete

Testamenti pasuror që ja mbajti të fshehur Nexhmija burrit të saj Enver Hoxhës në ’81-in dhe pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Selakoviq:Thaçi është ka’sap i Ballkanit, i thotë Osmanit se Vuçiqi është presidenti yt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit…

6 hours ago