Categories: Aktualitete

Artistët i dalin kundër qeverisë/ Türp që nuk u shpall dite zie ne Shqiperi sot per 46 shqiptaret qe u shuan ne Bullgari

Advertisement

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë sot në ditë zie në nder të v iktimave të trag jedisë së ndodhur një ditë më parë në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, pasi autobusi me të cilin po udhëtonin, u rrokullis dhe mori fla kë.Në të gjitha institucionet shtetërore flamuri është ulur në gjysmë sht.ize, ndërsa autoritetet bullgare dhe maqedonase kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes tra.gjike. Ndërkohë në Shqipëri ende nuk ka një datë për të shpallur ditë zie në respekt të je.tëve të humbura.

Lidhur me këtë këngëtarja Besa Kokëdhima ka reaguar e revoltuar, duke e cilësuar si “tu rp” faktin që vendi ynë nuk shpalli sot ditë zie.Edhe aktori Florian Binaj ka reaguar duke thënë se: “Jo për gjo po, kur u do gj Notre Damë në Francë u bo nami! Apo jeni të zënë me open balkazan”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

37 mins ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

39 mins ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

40 mins ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

42 mins ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

43 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

45 mins ago