Categories: Aktualitete

“As Vuçiqi nuk ia kish ng.ule Kosoves ma keq se Albin Kurti” – Kjo qe beri Albin Kurti eshte e papranueshme

Milaim Zeka: As Vuçiqi nuk ia kish nguIē Kosovēs mē keq se Albini – Gazetari Milaim Zeka ka bērē njē postim nē profilin e tij nē Facebook e nē tē cilin ka suI,muar krye,ministrin e Kosovēs, Albin Kurtin.“Albin Kurti po tre dhē kuaj,” e nis shkrimin e tij z. Zeka, qē njihet pēr fjalorin e tij ek spIicit.

Advertisement

Ai e ka quajtur krye,ministrin “mjeshtēr tē lobeve”, duke e komentuar çēshtjen e marrē,veshjes sē targave.“Çka ka rendesi per trushperlaret popullor, apo per ata qe jane bere kaps ne tru, qe kur u arrite kjo marre,veshje me 2016, Albini e pati quajtur si “tra dheti, turp, li gesi, posht,rim, nenshtrim, humbje te sovranitetit”!!!” – shkruan Zeka.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në…

5 hours ago
  • Aktualitete

Nga SHBA vjen lajmi qe po dridh Ballkanin – Greqia drejt njohjes së Kosovës?!

Kosova temē nē takimin e Dendias me Blinkenin: A po lēviz Greqia drejt njohjes? Shtetet…

5 hours ago
  • Aktualitete

Testamenti pasuror që ja mbajti të fshehur Nexhmija burrit të saj Enver Hoxhës në ’81-in dhe pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të…

5 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

5 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

5 hours ago
  • Aktualitete

Selakoviq:Thaçi është ka’sap i Ballkanit, i thotë Osmanit se Vuçiqi është presidenti yt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit…

5 hours ago