Categories: Aktualitete

Ashtu Siç Humbi Milloshi Kosovën Vuçiq Do Të Humb Preshevën Dhe “Nishin Shqiptar”

Avokati i njohur shqiptar Spartak Ngjela, ka komentuar në lidhje me zhvillimet e fundit në botën shqiptare në Ballkan Perëndimor.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Ngjela ka thënë se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, duke luajtur lojën e homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq, vizitoi Liqenin e Ujmanit, për të ngritur tensionin në Serbi.Ai ka komentuar edhe veprimin e Vuçiqit, i cili u zmbraps nga mobiIizimi i tij me ushtrinë, duke e quajtuar këtë sorallatje të turpit.Sipas avokatit Ngjela, liderët shqiptarë janë gënjyer nga Moska, se Amerika nuk ka interes më për Kosovën. Ai ka theksuar se i pari që ra brenda kësaj është Hashim Thaçi, pasi sipas Ngjelës, ai do destabilizimin e Kosovës, për shkak të “akvuzës nga Gjykata Speciale”.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago