Categories: Aktualitete

Avdullah “tradhtari” – Zbulohen sekretet me te fshehta qe kryeministri Avdullah Hoti ishte i gatshem ta firmoste Asociacionin

Zbulohet rapo,rti për të cilin Gjermania ishte e shqet,ësuar: Avdullah Hoti ishte i gat,shëm të fillonte bise,dat për Asociacionin.Sot është publi,kuar raporti i i përgatitur nga ish-Koordinatori Shtetëror,

Advertisement

Skender Hyseni i da,tës 30 dhjetor 2020, për rrj,edhën e dialogut Kosovë-Serbi që nga rin,isja deri në fund të vitit 2020.Në këtë rapo,rt është treguar koha e mbajtjes së takim,eve dhe personat më të cilët kanë disk,utuar krerët e shtetit për këtë proces.Në faqen 21 të këtij rap,orti theksohet se koordina,tori Hyseni e priti në zyrë të ngarkuarin me punë në Ambasadën gjermane, Jean-Axel Voss më 25 shtator.HAP FOTEN 5 SVKONDA DHE TE SHFVAQEN PVMJET EKSKVZlVE

Tutje Hyseni shk,roi se Berlini është shumë i shqe,tësuar me deklaratën e kryemin,istrit të atëhershëm, Avdullah Hoti , për asociacionin duke e cit,uar Jean-Axel Voss të ketë thënë se Hoti nuk mund të ref,uzoj diskutimin e të gjitha temave për të cilat ai vet është

pajt,uar që në takimin e parë në Bruksel me pres,identit serb Vuqiq.“KM Hoti riko,nfirmoi qëndrimin e tij se ishte i gat,shëm të fillonte bisedat në Bruksel për statu,tin e asociacionit, por u bëri lut,je që ta përkr,ahnin që kjo temë të lihej për një fazë më të vo,nshme të dia,logut, me shpresë se në ndërkohë, spek,tri po li,tik, do të arrinte co nse,nsus rreth kës,aj teme”, thuhet në dokument.HAP FOTEN 5 SVKONDA DHE TE SHFVAQEN PVMJET EKSKVZlVE

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago