Categories: Aktualitete

Babai i teniserit të njohur Djokoviç provokon hapur: Kosova është shpirti jonë

Një p rovokim i madh dhe një deklarim kontradiktor vjen nga Serbia.

Advertisement

Kesaj here protagonist i një deklarate të shë.mtuar, ishte babai i teniserit të njohur, Novak Djokovic.

Në një prononcim të dhënë së fundmi, Srdjan Djokovic i ka hedhur “benzinë zja.rrit”, teksa iu ka bërë thirrje serbëve për një bashkim kombëtar, për sa i përket çështjes së pavarësisë së Kosovës. Sipas tij, Serbia është si një trup pa shpirt pa Kosovën dhe askush nuk mund t’ua marrë dot.

Ata duan ta marrin Kosovën nga ne? Na marrin Kosovën, na detyrojnë… Epo ja që nuk do të mu.nden dot. Si mund të na e marrin? Po çfarë jemi ne pa Kosovën? Jemi si një trup pa shpi.rt” tha ai..

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago