Categories: Aktualitete

Basha poshtëron një pjësë të PD-së dhe kalon çdo kufi : Ato janë llumi i shoqërisë Shqiptare…….

Kryesia e grupit parlamentar të Partisë Demokratike u mblodh të dielën për të diskutuar për situatën politike në vend. Sërish pati debate mes Lulzim Bashës dhe deputetit Flamur Noka.

Advertisement

Gjithçka nisi pasi Basha tha se PD duhet të funksionojë ashtu siç funksionojnë grupet parlamentare në Gjermani. Por Noka i tha se atje kryetari i CDU-së dha dorëheqje për t’i hapur rrugë ringritjes së partisë.

“Kurse ti je mbërthyer pas karriges tënde pa pyetur për fatin e PD, të cilën po e çon në zgrip. Je lidhur te karriga duke bërë vetëm hesapet e tua dhe ke marrë peng partinë. Jep dorëheqjen që t’i hapësh rrugë zgjidhjes dhe ringritjes së partisë,” ka thënë Noka.

Basha iu përgjigj duke i thënë se prioriteti i tij është largimi i qeverisë Rama.

“Mos u përgjigj me slogane, jo vetëm unë, por demokratët duan të dinë qëndrimin e PD”, tha Noka.

Advertisement

Më tej, ai shtoi se anëtarëve të PD po iu bëhet presion që të mos firmosin peticionin për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.Këtu, Basha bëri një deklaratë të paprecedentë, duke fyer anëtarët demokratë.

“Po dëgjoj akuza që bëhen nga llumi i qeverisjes së PD,” tha Basha.

“PD nuk ka pasur llum në qeveri. Ka qenë qeverisja më e suksesshme e demokracisë. Ti ke qenë më shumë se kushdo në qeveri dhe po i thua vetes. Unë kam emrat qe ti i ke telefonuar dhe u ke bere presion mos të firmosin. Po do t’i them ketu. Është e rëndë për një parti demokratike, që kryetari të ushtrojë presion. Është fundi i demokracisë,” tha Noka.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

11 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago