Categories: Aktualitete

Baton Haxhiu: Albini eshte “Rrenc“ gjithë kohës, patriotizmin e ka fals !

Qeveria e Kosovës ka vendosur që për momentin të mos e zbatojë reciprocitetin me shtetin e Serbisë.Kjo qasje ka shtuar zërat dhe sulmet në adresë të kryeministrit Albin Kurti, i cili ka qenë i mendimit më parë dhe këtë e ka artikuluar publikisht gjatë fushatës eletorale të zgjedhjeve të 14 shkurtit se Kosova nuk duhet të heqë dorë nga kjo masë.Kjo temë u diskutua në Euronews Albania, ku nuk munguan debatet mes pr.otago.nistëve Andi Bushatit dhe Baton Haxhiut.

Advertisement

Ky i fundit tha se kryeministri Albin Kurti po dëshmon se ka gënjyer hapur pjesën dërrmuese të popullit të Kosovës.“Ka gënjyer gjithë kohës, patriotizmin e ka fals. Dështimet për tre muaj i ka aq sa të tjetër i kanë bërë gjatë gjithë qeverisjeve. Unë kam bindjen se Kurti e ka shfaqur fuqinë e pushtetit dhe pafuqinë e tij dhe pafuqia e tij është dominante. Unë kam dëshirë që Kurti të jetë i suksesshëm, që mos të zhgënjehen ato 52% që e kanë mbështetur. Albin Kurti për herë të parë gjatë qeverisjes e ka kuptuar shumë sensitiv nga ato që ka premtuar”, tha ai.Analisti Andi Bushati thotë se me aq sa ka deklaruar në publik, z. Kurti ka lënë të kuptohet se është tërhequr nga masa e reciprocitetit.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

2 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago