Categories: Aktualitete

Baton Haxhiu: “Albini I Prishi Raportet Me Serbinë, Ju Kam Thënë Se Është I Paa.ftë”

Dekla.rata e tij shkaktoi reagim.e dhe ent.uziazëm në të dyja vendet. Analisti Baton Haxhiu thotë

Advertisement

në emisionin “Sho.ck” në Euronews Albania se vetë Albin Kurti duhet ta ndërtojë dhe të votojë i pari refer.endum.in e bas.hkimit mes dy shteteve.

“Nëse Kombet e Ba.shkua.ra do të thonin që te kemi një referendum, nuk do të refuzoja dhe do të votoja për bashkimin, por në politikë është gux.i.mi për të bërë referendum.

Ai duhet ta ndërtojë ref.erend.umin, që të jetë edhe votuesi i parë i bashkimit. Është një cinizëm i panevojshëm”, tha ai.
“Albini shkurt e shqip po na pr.i.sh me serbin hala ma shum” shtoi ai

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

11 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago