Categories: Aktualitete

Baton Haxhiu: I Vetmi person që do e mund Albin Kurtin është Memli Krasniqi!A PAJTOHENI?

Gazetari Baton Haxhiu ne T7, ka folur per zgjedhjet e brendshme ne PDK qe do te mbahen se shpejti. Ne nje beteje ne mes te Vlora Çitakut, Enver Hoxhajt dhe Memli Krasniqit, sipas Haxhiut, ky i fundit do te ishte kryetari ideal.

Advertisement

Por, si pas tij, Memli zgjidhet vetem nese PDKja do te donte nje lider te ardhshem te cilin nuk do ta denonte per humbjet e dy pale zgjedhjeve te fundit. Baton Haxhiu tha se vetem Krasniqi meriton te jete kryetar i PDKse, e madje tha se vetem ky mund te fitoje kunder kryetarit te LDKse, Lumir Abdixhikut dhe atij te VVse, Albin Kurtit.

Ne se PDKja e do nje lider te ardhshem, por nuk e de.non per shkak te humbjeve, i vetmi qe e meriton eshte Memli Krasniqi. Te tjeret nuk e meritojne.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

1 hour ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

1 hour ago