Categories: Aktualitete

Berisha-Besnik Bislimit: Dorëhiqu – tra.dhtar, çet.nik , UÇK’në e dorë.zove te Serbia

Anal.istja Kimete Berisha përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook” ka reaguar ndaj deklaratës se zëv.endëskrye.ministrit Besnik Bislimi, i cili ka thënë se gjatë takimit në Bruksel pala serbe është pajtuar që të hapën arki.vat, duke përfshirë edhe ato të UÇK-së.

Advertisement

Berisha ka kërkuar dorëheqjen e zëv.endëskryemi.nistrit Bislimi duke e quajtur edhe tra.dhtar, çet.nik.

“Ti qenke tra.dhtar! Për kë punon ti? Kush je ti! Dikush duhet rë zbulojë pse nuk merresh ti me kri.met e Serbisë por me prodhim.tarinë dhe fabrikimin e ‘sekre.teve’ të UÇK-së!
Kjo çfarë ka bërë Besnik Bislimi është një tra.gjedi kom.bëtare.
DORËHE.QJE!”, ka shkruar Berisha.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago