Categories: Aktualitete

Bërnabiq: Kosova është e jona, le ta dinë të gjithë!

Kry.eministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se vetëm përmes dial.ogut dhe komprom.isit mund të arrihet një zgjidhje e përhershme lidhur me Kosovën dhe “pa këtë [zgjidhjen e çë.shtjes së Kosovës] nuk ka sta.bilitet as investime”.Kry.eministrja serbe, siç transmetojnë mediat serbe, duke folur në Forumin Eko.nomik Delphi në Athinë vuri në dukje se Marrë.veshja e Prespës është një shembull për Serbinë dhe Kosovën.

Advertisement

Brnabiq dek.laroi se nuk e kupton se pse kry.eministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e kon.sideron dia.logun me Serbinë prior.itet kryesor për Kosovën.

“Beogradi është duke pritur për vazhdimin e dia.logut, por ‘topi është në anën e Prishtinës’”, tha Brnabiq, duke shpre.suar se konfirmimi i datës së re të takimit [Kurti-Vuçiq në Bruksel] do të mbërrijë së shpe.jti.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago