Categories: Aktualitete

Bërnabiq:Me gëzim e kam pritur që ROSU të largohet nga veriu!

Kr yeministrja serbe, Ana Brnabiq tha se m arrëveshja për ta rga është f itore e madhe d iplomatike për BeogradiN /

Advertisement

“Para së gjithash, unë me ndoj se është një f itore e madhe d iplomatike e Beogradit dhe Pr esidentin Vuçiq për të pa ktën tre arsye.

E para është se ne arr i tëm të ru a n im p aqen dhe st abilitetin dhe s igurinë e serbëve në Kosovë me një re a g im të ma t ur dhe të zgj u ar

Ar sy e ja e dytë është se ne arr i t ëm të tr e go jmë se Beogradi nuk do të t olerojë zgji dhje të imp onuara në më ny rë të një an sh me dhe se të gjitha ç ë sh tj et duhet të di s ku to h en me Beogradin, dhe Prishtina para së gjithash duhet të ketë një d ialog me ne”, tha Brnabiq.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago