Categories: Aktualitete

Besa Gaxherri ‘Thumbon’ Albin Kurtin:”Albin MALAZEZI E Ka Mashtru Popullin Duhet Tju Kërkoj Falje”

Advertisement

Anëtarja e kryesisë në LDK, Besa Gaxherri tha se kryeministri i Republikës së Kosovës duhet të ju kërkoj falje qytetarëve të Kosovës pas që sipas saj i ka mashtruar.Ajo në emisioni “Direkt” tha se Kurti ka premtuar gjëra që sot shihet se janë mas htrim në vete dhe se Kurti duhet sa më shpjet të dal dhe të ju kërkoj falje qytetarëve pas që sipas saj i ka mash truar duke ju thënë se do të ketë recipro citetin me Serbin brenda ditësh por nuk e ka bërë pasi që kjo është e pamundur.

Madje ajo tha se Kurti nuk i kanë interesuar shp ëtimin i pacien tëve te ma s ave por ka shkuar për të bërë fushat në Shqipëri“Z. Kurti duhet të dal sa më shpejtë sepse do të lirohet për vetën e tij, të ju kërkoj falje qytetarëve që i ka m ashtruar duke ju thënë se unë do të vë recip rocitetin brenda ditëve kur ta marr Qeverinë, nuk e ka vënë dhe nuk mund të vë, ai duhet të ju kërkoj falje qytetareve të cilëve ua ka marrë votën se ai nuk do të merret me dialogun po do të merret me çështjen e punësimit të dre jtësisë, shën detësisë, po nuk po na del ashtu,”– ka thënë Besa Gaxherri

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

4 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

6 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

8 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

8 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

10 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

1 hour ago