Aktualitete

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet operatìvësh që pʋnonìn për agjencìnë…

15 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet operatìvësh që pʋnonìn për agjencìnë…

15 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i Akilit, ishte biri i Akidit.…

15 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e 25 prillit. Nga Berati, Berisha…

15 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku bënin pjesë: Sabaudin Haznedari, Xhevdet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar një edìtorìal kʋ thʋhet se,…

15 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: Nese zgjedhjet do zhvilloheshin SOT, cilin do e votonit Albin Kurtin apo Hashim Thacin ?

Sondazh i bere online pasi keto dite shume qytetare na kane shkruar ne lidhje qe SOT nese do zhvilloheshin zgjedhjet,…

15 hours ago
  • Aktualitete

A ka naj Perhajr: Lajm i Madh sa erdhi nga Gjermani Ja kur do të hiqen Vizat për Kosovën

Raportuesi për Kosovën në Bashkimin Europian, Peter Beyer, tha se liberalizimi i vizave për Kosovën eshte vetem ceshtje kohe. /…

15 hours ago
  • Aktualitete

A ka naj Perhajr: Lajm i Madh sa erdhi nga Gjermani Ja kur do të hiqen Vizat për Kosovën

Raportuesi për Kosovën në Bashkimin Europian, Peter Beyer, tha se liberalizimi i vizave për Kosovën eshte vetem ceshtje kohe. /…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet operatìvësh që pʋnonìn për agjencìnë…

19 hours ago