Kultura

 • Aktualitete
 • Kultura
 • Opinione

Poeti Nga Shqipëria Shkruan Poezi Për Vjosa Osmanin: Mos U Tutni Nga Vjosa, Burra!

Poeti nga Shqipëria shkruan poezi për Vjosa Osmanin: Mos u tutni nga Vjosa, burra! (Kushtuar, Vjosa Osmanit)! Me mustak dhe…

10 months ago
 • Kultura
 • Opinione

Makiaveli, libri udhëzues për politikanët e paskrupullt

Nikolo Makiaveli ishte politikan, diplomat, shkrimtar, i njohur për Princin, libër udhëzues për politikanë të paskrupullt, dinakë e të pabesë.…

10 months ago
 • Aktualitete
 • Kultura
 • Opinione

Kapshticë/ Vijojnë hyrjet në Shqipëri për festat

Vijojnë hyrjet e emigrantëve shqiptarë në vendin tonë për festat. Sipas burimeve mësohet se një ditë më parë në vendin…

10 months ago
 • Aktualitete
 • Kultura
 • Lifestyle

Korça Short Film Festival

Sikur e dikton situata, ky konkurs artistik vjen në tjetër format. Festivali i filmit me metrazh të shkurtër po zhvillohet…

10 months ago
 • Aktualitete
 • Kultura
 • Lifestyle

Nga barku i rrumbullakosur tek biseda e fundit me Gjikon

Moderatorja shumë e dashur për publikun shqiptar, Elita Rudi, ka gjetur pak kohë sonte për ndjekësit e saj në rrjete…

10 months ago
 • Aktualitete
 • Kultura
 • Opinione

Shefqet Krasniqi “Selam“ Qëndrim Gashit, “Faj Kanë Këta Që Të Kanë Çua Ambasadorë Dhe Që Të Durojnë“

Hoxha thotë se ambasadori Qëndrim Gashi nëse ka gabuar me deklaratën e tij, do të duhej të kërkojë falje, ndryshe…

10 months ago