Categories: Aktualitete

Cili është më njeri i fjalës, Albin Kurti apo Edi Rama? Jepeni mendimin tuaj rreth fakteve

Para dy javëve në qytetin e Prespës së Maqedonisë së Veriut u mbajtë Samiti i vendeve Ballkanike ku morën pjese shtetet si Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Serbia dhe Mali i Zi. Në këtë samitë tema kryesore ishte stabiliteti i vendeve në Ballkan dhe rimëkëmbjet ekonomike pas kësaj situate me Pandeminë. Votoni më poshtë pas hapësirës e mar ketingut ose tek portaIi ynë në facebook:

Advertisement

Në këtë samitë fjalimin e tyre si Edi Rama por dhe si Albin Kurti fjalën kryesore e kishin në lidhje me çështjen e Mini-Shengenit Ballkanikë të cilin Edi Rama me vendet ballkanike e krijoi. Por nga ana tjetër Albin Kurti përsëri ishte kategorikisht kundër këtij projekti për shkak se Serbia ende nuk e pranon Kosovën si shtet të pavarur. Votoni më poshtë pas hapësirës e mar ketingut ose tek portaIi ynë në facebook:

Për këtë arye kemi vendosur të bëjmë një sondazh mbarë shqiptarë dhe për ti marë mendimet e juaja se cili nga këto dy burrështetas e ka me të drejtë dhe Cili mendoni së është më njeri i fjalës? Votoni më poshtë pas hapësirës e mar ketingut ose tek portaIi ynë në facebook:

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

9 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

16 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

16 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

16 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

16 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

16 hours ago