Categories: Aktualitete

Cili është më njeri i fjalës, Albin Kurti apo Edi Rama? Jepeni mendimin tuaj rreth fakteve

Para dy javëve në qytetin e Prespës së Maqedonisë së Veriut u mbajtë Samiti i vendeve Ballkanike ku morën pjese shtetet si Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Serbia dhe Mali i Zi. Në këtë samitë tema kryesore ishte stabiliteti i vendeve në Ballkan dhe rimëkëmbjet ekonomike pas kësaj situate me Pan.deminë.

Advertisement

Në këtë samitë fjalimin e tyre si Edi Rama por dhe si Albin Kurti fjalën kryesore e kishin në lidhje me çështjen e Mini-Shengenit Ballkanikë të cilin Edi Rama me vendet ballkanike e krijoi. Por nga ana tjetër Albin Kurti përsëri ishte kategorikisht kundër këtij projekti për shkak se Serbia ende nuk e pranon Kosovën si shtet të pavarur.

Për këtë arye kemi vendosur të bëjmë një sondazh mbarë shqiptarë dhe për ti marë mendimet e juaja se cili nga këto dy burrështetas e ka me të drejtë dhe Cili mendoni së është më njeri i fjalës? Votoni më poshtë pas hapësirës e marketingut ose tek portali ynë në facebook:

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago