Categories: Aktualitete

Çim Peka dhe Nesho konfirmojnë: Në 2015, OSBE tha se Rama ka 200 mln € pasuri! Pas këtij raporti u shkarkua ambasadori

Gazetari Çim Peka bëri një deklaratë të fortë në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv, duke iu referuar një raporti të OSBE-së të vitit 2015, për pasurinë e kryeministrit Edi Rama. Peka tha se sipas këtij dokumenti, ku për herë të parë dhe të fundit është përmendur pasuria e një politikani, kryeministri Edi Rama zotëron 200 mln euro pasuri.Ndërsa diplomati Agim Nesho u shpreh se pas këtij raporti, qeveria shqiptare bëri protestë të hes.htur në OSBE, nga ku u shkarkua ambasadori shqiptar.

Advertisement

Çim Peka: Raporti i OSBE-së i vitit 2015, për herë të parë në një raport ndërkombëtar për Shqipërinë, është përmendur pasuria e një politikani me shifër konkrete. Për z.Rama thuhet se ka pasuri prej rreth 200 mln euro. Është hera e parë dhe e vetme që ka ndodhur në një raport ndërkombëtar për Shqipërinë.

Genc Gjokutaj: Mos i ka nga pikturat?!

Çim Peka: Dhe në fakt kaloi shumë qetë.

Enton Abilekaj: Ishte edhe hera e fundit, ishte hera e fundit që mund të numëroheshin…

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

1 hour ago