Categories: Aktualitete

Çim Peka dhe Nesho konfirmojnë: Në 2015, OSBE tha se Rama ka 200 mln € pasuri! Pas këtij raporti u shkarkua ambasadori

Gazetari Çim Peka bëri një deklaratë të fortë në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv, duke iu referuar një raporti të OSBE-së të vitit 2015, për pasurinë e kryeministrit Edi Rama. Peka tha se sipas këtij dokumenti, ku për herë të parë dhe të fundit është përmendur pasuria e një politikani, kryeministri Edi Rama zotëron 200 mln euro pasuri.Ndërsa diplomati Agim Nesho u shpreh se pas këtij raporti, qeveria shqiptare bëri protestë të hes.htur në OSBE, nga ku u shkarkua ambasadori shqiptar.

Advertisement

Çim Peka: Raporti i OSBE-së i vitit 2015, për herë të parë në një raport ndërkombëtar për Shqipërinë, është përmendur pasuria e një politikani me shifër konkrete. Për z.Rama thuhet se ka pasuri prej rreth 200 mln euro. Është hera e parë dhe e vetme që ka ndodhur në një raport ndërkombëtar për Shqipërinë.

Genc Gjokutaj: Mos i ka nga pikturat?!

Çim Peka: Dhe në fakt kaloi shumë qetë.

Enton Abilekaj: Ishte edhe hera e fundit, ishte hera e fundit që mund të numëroheshin…

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

8 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

8 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

8 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

8 hours ago