Categories: Aktualitete

Çitaku i reagon Lajçakut: E turpshme të barazohet Policia e Kosovës me hulίganët e barrikadave

Nënk.ryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, thotë se marr.ëveshja e arritur sot në Bruksel është e njëjta me atë të 2016-tës, me disa hapa prapa.

Advertisement

Çitaku në një replikë në Twitter të Emis.arit Lajcak ka shkruar se kjo ma.rrëveshje e nëns.hkruar barazon polίcinë me hul.ίganët që kanë vendosur barr.ίkadat.

“Ma.rrëveshja e njëjtë, që tashmë ishte arritur më 2016, me disa hapa prapa. KF.OR-i nuk është reag.ues i parë. Dhe, pjesa më sh qetësuese, kjo marr.ëveshje i barazon f orcat e su.ndimit të lίgjίt në Kosovë me hul.ίganët që vendosin barr.ikada”, ka shkruar ajo.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në…

5 hours ago
  • Aktualitete

Nga SHBA vjen lajmi qe po dridh Ballkanin – Greqia drejt njohjes së Kosovës?!

Kosova temē nē takimin e Dendias me Blinkenin: A po lēviz Greqia drejt njohjes? Shtetet…

5 hours ago
  • Aktualitete

Testamenti pasuror që ja mbajti të fshehur Nexhmija burrit të saj Enver Hoxhës në ’81-in dhe pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Selakoviq:Thaçi është ka’sap i Ballkanit, i thotë Osmanit se Vuçiqi është presidenti yt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit…

6 hours ago