Categories: Aktualitete

Çka mendoni ju? A është Albin Kurti kry.eministri më i mirë që ka pasur Kosova!

Albin Kurti është kry.eministri i tetë që nga pasl ufta në Kosovë. Përpara tij ishin: Bajram Rexhepi (i ndjerë), Bajram Kosumi, Agim Ceku, Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj, Avdullah Hoti. Albini, nga shumë kush po kon siderohet si kry.eministri më i mirë që ka pasur Kosova.

Advertisement

Kjo mbetet akoma për tu parë, por ajo që dihet është se Albin Kurti është kry.eministri më le gjitim që ka pasur Kosova ndonjëherë. Të gjitha paraard hësit e tij kanë qenë kryemi nistra të pazar eve pol itike, disa me 5-6 dep.utetë janë bërë kry.eministra, e disa as pa qenë fare de.putet, krejt si pasojë e rre thanave aktuale të kohës.

Albin Kurti, si askush tjetër është kry eministri me mbi 52 % të vota ve të qyte tarëve të Kosovës, legj itim si askush tjetër.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago