Categories: Aktualitete

Dardan Molliqaj: ‘Të Parët E Albin Kurtit Kanë Prejardhje Nga Beogradi.’

Kryetari i Partis SociaIdemorkate, Dardan Molliqaj gjate nje interviste per raporte ka kritikuar liderin e VV-së, Albin Kurtin.

Advertisement

Molliqaj tha se Kurti kurrë një të mirë nuk e boni për Kosovë. Molliqaj tha:

‘Të parët e Albin Kurtit, dmth katragjyshi i tij ka prejardhje prej Beogradit, e tash Albini punon për Vuciqin.’

Ai poashtu nuk ka ndaluar se kritikuari edhe per presidenten e Republikes se Kosoves Vjosa Osmani duke e quajtur si patarice te qeverise Kurti dhe si nje servile te madhe!

Cfar mendoni per deklaratat e tilla qe i ben Dardan Molliqaj, a eshte i paguar nga dikush apo jo?!

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

9 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

15 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

15 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

15 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

15 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

15 hours ago