Categories: Aktualitete

Departamentit Amerikan të Shtetit për kryeministrin Rama poston lajmin e parpritur, pozita e tij në pikëpyetje!

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka njof.tuar se sekretari amerikan Antony Blinken do të zhvillojë këtë të dielë takim me kryeministrin Edi Rama në Bruksel. Mësohet se takimi do të zhvillohet në orën 17:30.

Advertisement

Nuk dihet se ende se çfarë do të dis.kutohet, por kujtojmë se disa javë më parë me një mesazh në “twitter” Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, shkruajti se Berisha dhe familja e tij janë shpa.llur zyr.tarisht të papërs.htatshëm për të hyrë në SHBA dhe prandaj edhe ju nda.lohet hy.rja në vend.Ky takim vjen dhe në një moment të rëndësishëm për vendin tonë, kur në muajin e ardhshëm pritet ven.dimi për hapjen e negoc.iatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian. Mësohet se zoti Blinken ka kërkuar nga zoti Rama që njëherë e përgjithmon të vendos rend dhe stabilitet në vend ose përndryshe pozita e kryeministrit do të lëkundej.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago