Categories: Aktualitete

Deputet Gjuzi rrëfen: Si detyrova Ramën të hypte mbi kalin e Skënderbeut për 100 lek, kam 7 dëshmitarë

Deputeti i opozitës së re, Kujtim Gjuzi, ka thënë disa fakte mjaft të çuditshme, në emisionin “Të Paekspozuarit”. Gjuzi tha se dikur ka qenë rrobaqepës, bashkë me gjashtë shokë të tij.

Advertisement

Ai tha se dikur ky grup rrobaqepësish, ka detyruar Edi Ramën, të hipë mbi kalin e Skënderbeut, për 100 lek. Deputeti i ri, tha gjithashtu se Rama kërkon të bëhet rrobaqepës duke e kopjuar atë.

“Unë jam rrobaqepës me profesion, ose stilist mode. Edhe nëna ime, ajo të qepte të bënte pikturë. Edi Rama ka hipur lart tek kali i Skenderbeut, e kemi detyruar për 100 lek. Mori dhe lekët dhe nuk na qerasi, se nuk dinte ti jepte as bicikletës.Ne në atë kohë, ishim 7 djem, Luli, Agroni Tiranës Re, Cimja. Ishim 7 rrobaqepësit e Tiranës. Rama këtu është kopjac, e ka marrë prej nesh këtë të qepjes. Nëse them një gënjeshtër, ta përgënjeshtroj Rama, po unë nxjerr 7 dëshmitarë”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

1 hour ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

1 hour ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago