Categories: Aktualitete

E FUNDIT/ Isa Mustafa kundër bashkimit kombëtar me Shqiperinë?! Ja fjalët e tij

Mustafa: S’ia shoh pēr tē madhe Kurtit deklaratēn e sotme besimtarēt e tij tē pajtohen me mashtrimin.Kryetari i nderit i LDK-sē Isa Mustafa nē njē pērgjigje pēr Gazetēn Express thotē se Kurtit nuk ia sheh pēr tē madhe deklaratēn e sotme pēr punēn e referendumit derisa potencon se “ besimtarēve tē Kurtit iu mbetet qē tē pajtohen me mashtrimin dhe tē ngushēllohen me iluzionet e tyre”.

Advertisement

Mustafa pērmend edhe punēn e 8200 hektarēve me Malin e Zi dhe thotē se ata qē i kanē mashtruar qytetarēt me njē kauzē tē tillē “tē rrejshme” sot janē “President Kryeministēr deputetē kryetar Komune”.Kryeministri I Kosovēs Albin Kurti njē intervistē me zē pēr revistēn online “Monocle” ka thēnē se do tē votonte pro nēse do tē prezantohej njē referendum demokratik pēr bashkim me Shqipērinē.

Analistēt politikē e vlerēsuan si ndryshim pozicioni derisa ish-lideri i LDK-sē Isa Mustafa thotē se ‘nuk ēshtē problem ndryshimi i tij [Kurtit] pēr bashkimin kombētar por problemi qēndron tek ata qē i kanē besuar’.“Z. Kurti po pērshtatet me realitetin. Nuk ēshtē problem i tij ndryshimi i qendrimit pēr bashkimin kombētar me transformimin e rolit nga prijēsi nē atē tē votuesit por problemi qēndron te ata qē i kanē besuar.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

8 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

14 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

14 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

14 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

14 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

14 hours ago