Categories: Aktualitete

E FUNDIT/ PDK Drejt Ndarjes, Jepet Lajmi I Madh Se Kush Do Jete Kryetar Partie

Ushtru.esi i detyres se kryetarit te PDK-se, Enver Hoxhaj, ka dekla.ruar se deputetët e kesaj partie nuk
do te voto.jne Vjosa Osmanin per presidenteE ndryshe nga Hoxhaj mendon nenkryetari dhe njeri nga njerezit me te fuqishëm te PDK-se, Sami Lushtaku.Hvp videvnn e mep0shtme 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

E krejt kjo qe po ndodh bre.nda PDK-së, sipas analistit politik, Faton Mehmeti, eshte shen.je se PDK po shkon drejt ndar.jes.Sipas tij, ndarja e PDK-se do te ndodhe me zgjedh.jen e kryetarit te ri.Perfund, ana.listi Mehmeti deklaron se krye.tare e re e PDK do te jete Vlora Çi.taku.
Hvp videvnn e mep0shtme 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago