Categories: Aktualitete

E fundit! Policia i mbyll lokalin deputetes shqiptare, nuk i respektoi masat kunder koro.nes!

Poli.cia e Kosovës së bashku me Inspekt.oratin kanë filluar të mbyllin të gjitha lokalet të cilët nuk respektojnë masat e koro/.nes, të vendosura nga qev.eria për të parandaluar pand.eminë.

Advertisement

Madje ata nuk kanë kursyer as deputeten e Vetëve.ndosjes, Adriana Matoshin. Për shkak të mosresp.ektimit të këtyre masave, lokali i deput.etes së VV i është vënë dryni.

Kanë qenë mediat kosovare ato të cilat kanë arritur të sigurojnë pamje nga letra e vendosur në derën e këtij lokali, ku thuhet “Ndalohet përkohësisht veprimtaria”.

Këto masa dra.stike janë marrë pas rritjes së numrit të rasteve së të infekt.uarëve dhe përhapjes të variantit “Del.ta”.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago