Categories: Aktualitete

E PABESUESHME: Djali i Ukshin Hotit i bashkohet Vet.ëvendosjes, shihni dek.laratën e tij

Krye.tari i deleg.acionit të Kosovës në bisedime për çështje e personave të zhduk.ur, Andin Hoti i cili në man.datin e kaluar ishte pjesë Par.tisë Demokr.atike të Kosovës (PDK), është larguar përfundimisht nga kjo pa.rti.

Advertisement

Këtë e ka bërë të ditur në emisionin A23, anëtari i krye.sisë së PDK-së, Adri Nurellari.

I pyetur për përkrahjen që Hoti i ka dhënë Kurtit rreth çështjes së ark.ivave, Nurellari u shpreh se nuk i vije çudi që kur një person largohet nga par.tia t’i ndërrojë edhe qëndrimet për një po.st.

“Po njerëzit që marrin po.ste, pastaj në këmbim të pos.teve që marrin e ndryshojnë edhe besnikërinë e tyre. Nuk është rasti i parë që dikush largohet nga PDK-ja dhe shkon i bashkohet një par.tie tjetër, i ndërron qëndrimet dhe pozicionet,” – the ai.

Tutje Nurellari e ka përsëritur qëndrimin e PDK-së rreth preten.dimeve për ekz.istencën e arki.vave të U Ç K-së duke shtuar se kushdo që thotë se ato ekzistojnë, e dëmton Kosovën dhe se është qëndrim i papërgjegjshëm.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago