Categories: Aktualitete

E quan “Pakti i fuqisë”: Ilir Meta konfirmon aleancën me Berishën kundër Bashës dhe se vetë Meta do të jetë udhëheqësi i opozitës

Presidenti Ilir Meta ka dhënë sinjale se po synon të marrë frenat e opozitës. Gazeta e tha edhe pak ditë më parë se Berisha synon të largojë Bashën dhe t’i japë Metës frenat e partisë.

Advertisement

Ndërsa presidenti ka dalë hapur për këtë skenar. Të shtunën Meta deklaroi se nuk do të lejojë që vendi të mbetet pa opozitë. E thënë më troç presidenti paralajmëroi se do të tentojë të marrë opozitën pas largimit nga Presidenca. Sipas presidentit, shqiptarët nuk do ta lejojnë skenarin e një Shqipërie pa opozitë që u takojnë kontinenteve të tjera. Në këtë mënyrë ai konfirmoi aleancën me Berishën për të larguar Bashën.

“Jam i bindur që nuk ka përpjekje në botë që të realizojë atë skenar të zi për të lënë Shqipërinë pa opozitë. Jam i sigurt që shqiptarët nuk do të pranojnë kurrë të kthehen në modele që i takojnë jo vetëm një kontinenti tjetër, por përkundrazi, shqiptarët kanë potencial për të ecur para dhe këtë e realizon demokracia e vërtetë”, tha Meta.

I pyetur mbi “Foltoren” e ish-kryeministrit Sali Berisha, ai zgjodhi të mos i komentojë edhe pse nuk e ka fshehur kurrë mbështetjen për ish-kryeministrin.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago