Categories: Aktualitete

E turpshme: Vjosa Osmani nuk njef legjendën Fadil Vokrri, i thotë kampioni i boksit (Video)

Një video e presidentes Vjosa Osmani nuk do t’i pëlqejë aq shumë futboll-dashësve në vendin tonë, pasi duket që ajo ngatërron z. Fadil Vokrri – legjendën e futbollit tonë, me një kryeboksier.

Advertisement

Ndoshta kryeboksieri në fjalë me të cilin e ngatërron Vokrrin znj. Osmani ishte Aziz Salihu. “Ai kryeboksieri, a osht qiky ai që ka qenë kampion, m’fal a, futbollisti – që ka qenë shumë i njohur n’t’klaumen e tash…” – thoshte znj. Osmani duke i treguar Lutfi Hazirit në një emision argëtues.Vokrri ka qenë lojtari më i mirë kosovar gjatë kohës së ish- Jugosllavisë duke arritur suksese kulmore te Prishtina dhe Partizani i Beogradit. Po ashtu, Vokrri ka merita të pakontestueshme për pranimin e futbollit kosovar në UEFA dhe FIFA.Stadiumi i qytetit në Prishtinë mban emrin e tij. JA V1DEOJA

Ndersa per tpare te pl0te sht yp rejkIamen dhe prit 3 sekonda
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përpl.asjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

2 hours ago
  • Aktualitete

Mushkolaj flet për Kurtin: VV iu paska kthy kësaj fores së lodhtë me flamuj kuq e zi

Mushkolaj në një postim në Facebook është shprehur se VV iu është kthyer “forës së…

2 hours ago
  • Aktualitete

Memli Krasniqi I Drejtohet Vjosa Osmanit Turp Të Qoftë E Injorove UÇK-Në

Reagim ndaj presidentes Vjosa Osmani, për mospërmendje të U.ÇK-së në përvjetorin e B.etejës së Koshares,…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashkëluf.tëta.rët menjëherë pas luf.tës në…

15 hours ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

15 hours ago
  • Aktualitete

Mihrije Braha: Më vie shumë TURP i madh që jam nga Kosova, na jemi familje e ngritur shumë

Mihrje Braha është prezente në ekranet tona televizive qysh nga koha e para luftës, duke…

22 hours ago