Categories: Aktualitete

“Edi, je si ikonë mode”/ Studentja nga Kosova komplimenton Ramën, epike përgjigja e kryeministrit (VIDEO)

Edi Rama ka qenë në Kosovë. Pas takimeve me Albin Kurtin dhe aktorë të tjerë të politikës dardane, kryeministri shqiptar zhvilloi edhe një takim në Universitetin e Prishtinës.Një nga studentet mori fjalën. Teksa të gjithë po prisnin pyetje, ajo zgjodhi të komplimentojë Edi Ramën.

Advertisement

“Je një ikonë mode, komplimente. Si ti nuk ka në Prishtinë”, u shpreh vajza bukuroshe, moment që krijoi ilaritet në sallë.Sigurisht që Rama nuk i kurseu batutat: “E dini si është kjo punë? Kur t’i ka dhënë Zoti dhe natyra të gjitha, nuk ke nevojë të sajohesh, por sajohesh kur nuk t’i ka dhënë të gjitha.Mundohesh të rregullohesh, vjen nga halli kjo, nuk ka lidhje me modën, por faleminderit”, u shpreh Edi Rama. Sht yp rejkIamen e p0shtme dhe ndiq pamjet

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

54 mins ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

58 mins ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

1 hour ago