Categories: Aktualitete

Edi Rama: Joe Biden me tha qe te rri rahat, pasi ai do e shqyrtoje antarsimin …

Më lejoni të bëj të qartë diçka: si Kryeministër i Shqipërisë, unë e njoh plotësisht që ne jemi gati të anëtarësohemi në Bashkimin Evropian sot gjithashtu dhe Maqedonia e Veriut ose pjesa tjetër e Ballkanit Perëndimor. Por ata mendojme qe ne po i lusim qe te bejme sikur te ishim ne kishe, prandaj erdh edhe deklarata e Bidenit te cilin e falenderoj jashtmase, i cili me tha qe te rri rahat pasiqe ai do ta shqyrtoj kete ceshtje: sht yp mark.etingun i cili gjendet me p0shte per lajmin e pl0te

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Sheshel: Shqiptaret janë si “kingja”, Nuk mund te bëjnë asgjë

Udhëheqësi radikal i Serbisë, Vojisllav Sheshel tha sonte se shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë…

2 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përpl.asjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

3 hours ago
  • Aktualitete

Mushkolaj flet për Kurtin: VV iu paska kthy kësaj fores së lodhtë me flamuj kuq e zi

Mushkolaj në një postim në Facebook është shprehur se VV iu është kthyer “forës së…

3 hours ago
  • Aktualitete

Memli Krasniqi I Drejtohet Vjosa Osmanit Turp Të Qoftë E Injorove UÇK-Në

Reagim ndaj presidentes Vjosa Osmani, për mospërmendje të U.ÇK-së në përvjetorin e B.etejës së Koshares,…

3 hours ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashkëluf.tëta.rët menjëherë pas luf.tës në…

15 hours ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

15 hours ago