Categories: Aktualitete

Edi Rama mesazh për Kurtin: Si more vëlla nuk gëzohesh kur vëllau yt fiton dhe punon për Shqipërinë

Kur përzihesh në kopshtin politik të tjetrit! Kryeministra, presidentë, politikanë partish të ndryshme nga Europa po e urojnë Edi Ramën për fitoren elektorale.Vetëm Lëvizja Vetëvendosje po hesht.Dhe heshtja ka një shpjegim: kur hyn në një garë politike në një shtet tjetër për të lu.ftuar partitë e atjeshme, tens.ionet e keqk.uptimet janë të pashmangshme. Këtë e ka bërë VV.

Advertisement

Para se një parti nga Kosova të fusë hundët në politikën aktive në Shqipëri, duhet të krijohet baza ligjore për këtë. E baza ligjore është bashkimi politik, për shembull.Meqë kjo ide s’duket askund në horizont, VV preferoi të bëjë eksperimente politike. Eksperimenti dështoi. Në kujtesë mbetën kryeministri, ministra dhe deputetë arrogantë të VV-së që merreshin me kanal.izimin e Kurveleshit, moçalet e Mallakastrës dhe kopa.llat e Kavajës. Dhe këtë e bënin pa fije turpi duke pirë kafe në diellin e Durrësit, ndërsa Kosova përballet me krizën më të rëndë që nga viti 1999.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago